Hakkımızda

Mirada Trakya Çiftlik Süt

Mirada Trakya Çiftlik Süt

Aldığınız sütün kaynağından emin misiniz Hangi koşullarda dolum yapıldığını ve muhafaza edildiğini biliyor musunuz ?

Firmamız; 2011 yılında İstanbul Küçükçekmece Atakent bölgesinde toptan ve perakende  günlük çiğ süt ve doğal ürünler  satışı amacı ile kuruldu

Temel ürünümüz süttür. İnek,manda ve keçi sütü yanında kendi imalatımız olan yoğurt, tereyağ ve kaymak ,  kaliteli üreticilerden temin ettiğimiz doğal yumurta, kefir, peynir, zeytinyağı, bal,pekmez, marmelat vb ürünleri de müşterilerimize ulaştırıyoruz.

 

Hastalıklardan arındırılmış çiftlik belgesine "Ari Çiftlik Belgesi" sahip olan çiftliğimiz, ülkemizin modern süt üretim çiftliklerinden biridir.

İneklerimiz Holstein ve Simental cinsi ineklerden oluşmaktadır

Çiftliğimizde inekler otomatik sağım sistemi ile el değmeden sağılmaktadır.Sağılan sütler 37 dereceden 4 dereceye hızla soğutularak soğutuculu süt tankında muhafaza edilmektedir.

Sütün 4 derece sıcaklığa düşürülmesi bakteri çoğalmasını engeller ve sütün dayanıklılığını artırır.

Sütümüzde bulunan toplam bakteri miktarı kanuni üst  sınır olan 100.000 /ml adetin 1/4 oranındadır. ( 25.000/ml  )

 

Çiftlikten alınan sütler,İzalasyonlu araçlar ile, sütün sıcaklığını 4-6 derece arasında koruyarak İstanbul K.Çekmece'de bulunan merkez depomuza getiriyoruz.

İstanbul K.Çekmece Atatürk Mah. de bulunan merkez depomuza gelen sütler, burada yine soğutuculu ve izalasyonlu süt tanklarına aktarılır. 

Perakende veya toptan satış anına kadar bu tanklarda muhafaza edilen sütler filtreden geçirilerek, perakende satış için tek kullanımlık pet şişelere ,toptan satış için küçük tank veya güğümlere dolum yapılır.

Süt tankları ve depomuz her gün hijyen kurallarına uygun  olarak temizlenir. Bakımları yapılır.

 

Tüm hijyen ve soğuk zincir kurallarına uygun olarak  üretilen, sevk edilen ve depolanan  sütler, tek kullanımlık ( hiçbir şekilde kullanılmamış ) pet şişelere  dolum yapılarak soğuk hava depomuzda sevkiyata hazır hale getirilir.

Sütler soğuk hava deposunda da 0,+4 derecelere arasında muhafaza edilir.

 

Müşterilerimizden gelen siparişler Atakent bölgesinde maksimum 2 saat içerisinde , diğer bölgelerden gelen siparişler ise maksimum 6 saat içerisinde evlere teslim edilir.

Sütler soğukluğunu koruması için evlere teslim anına kadar araçlarda izalasyon veya muhafazalı  köpükler içinde tutulur.